Blisko 150 razy interweniowali strażacy z powiatu milickiego usuwając skutki huraganu Ksawery, który przechodził nad Naszym powiatem w dniu 5.10.2017 r. Głównie były to wezwania do powalonych drzew, które zatarasowały ulice, uszkodziły trakcję elektryczną, a także uszkodziły budynki mieszkalne, strażacy interweniowali także przy zerwanych dachach w budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Ratownicy PSP i OSP m.in. usuwali połamane i powalone drzewa, usuwali zwisające blachy i poszycia dachów, a także udrażniali szlaki kolejowe i drogi. Przy usuwaniu skutków huraganu Ksawery udział brało 25 zastępów straży pożarnej (3 JRG Milicz, 1 WSP Milicz, 21 OSP z powiatu milickiego), łącznie około 80 ratowników.

Podczas jednej z akcji ratowniczych w Miliczu na Drodze Krajowej nr 15, gdzie strażacy usuwali powalone drzewo na drogę, na jednego ze strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Miliczu spadło kolejne drzewo. Strażacy przystąpili do ewakuacji poszkodowanego strażaka i przy pomocy pilarek spalinowych wykonali dostęp do ratownika, następnie ewakuowali go do strefy bezpiecznej i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poszkodowany strażak doznał obrażeń m. in kręgosłupa i głowy, które wymagały hospitalizacji.

Poszkodowanego strażaka w szpitalu w Trzebnicy odwiedził m. in. Wojewoda Dolnośląski Paweł Herniak, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu st. bryg. mgr inż. Adam Konieczny oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu st. kpt. mgr inż. Tomasz Kopeć.